קרן ארסט

בוגרת תואר שני (M.A.) בחינוך - התפתחות הילד, מנחת קבוצות הורים מוסמכת מטעם משרד החינוך, מנחה סדנאות לאמהות ובנות, בעלת הבלוג 'אמא'לה מתבגרת!' במגזין האינטרנטי סלונה. נשואה, אמא לשלושה, גרה בתל אביב.

כשנולדה בתי הבכורה, מלאה בהתרגשות ובלא מעט שאלות יצאתי למסע ה'אמהות'. הבנתי שאת התשובות לשאלותיי אצטרך למצוא תוך כדי תנועה בדרכי החדשה. השנים שחלפו מאז לימדו אותי רבות על המושג 'אמהות'. משמעות שהלכה והתרחבה עם כל ילד, אופיו וצרכיו. בנוסף, המפגש עם מגוון רחב של ילדים והורים בעבודתי לימד אותי על המורכבות, על היופי, על העוצמה ועל האהבה שיש בקשר המיוחד הזה בין הורים לילדיהם.

לקראת בת המצווה של בתי חיפשתי דרך להפוך את השנה הזאת למשמעותית עבורנו. הרגשתי שאני ניצבת בנקודת זמן חשובה מבחינת התפתחותה ומבחינת הקשר שלנו כאמא ובת. בתקופה הזו ראיתי כיצד הילדה האהובה שלי הולכת ומשתנה לנגד עיניי, גדלה, מתפתחת, נהיית עצמאית ומתחילה לפתח זהות נפרדת משלה. הבנתי שאני לא מתכוונת להיות צופה מהצד בתהליך ההתבגרות שלה, וכי חשוב לי להיות מעורבת בחייה, להיות שם בשבילה בתקופה המורכבת והמבלבלת הזאת, לחזק אותה ולתמוך בה. משמעותה של השנה הזאת התבהרה לי כהזדמנות נהדרת לחזק את הקשר בינינו.

'סדנת אמהות ובנות לקראת בת מצווה' נולדה בדיוק מתוך הצורך הזה. הסדנא  שיצרתי נועדה להעניק לנו, אמהות ובנות, זמן להיות ביחד, רק שתינו, לחוות, ליצור, להקשיב ולהתקרב. כשנסתיימה הסדנא הראשונה, בה השתתפה בתי, לא עלתה שאלה לגבי ההמשך, היה ברור לי שהדרך הפרטית שלי היא תחילתה של דרך גדולה יותר בה תלכנה יחד אמהות ובנות נוספות.