קרן ארסט- סדנת אמהות ובנות

קרן ארסט

מייסדת, מנהלת ומנחה

מייסדת, מנהלת ומנחה ב'סדנת אמהות ובנות'. בעלת  M.A. בחינוך (התפתחות הילד) מאוניברסיטת בר-אילן, מנחת קבוצות הורים מוסמכת מטעם משרד החינוך. עבדה כגננת במערכת החינוך הקיבוצית, מנחה סדנאות לאמהות ובנות, בעלת הבלוג 'אמא'לה מתבגרת!' במגזין האינטרנטי סלונה. אמא לרונה, לאמנון ולדניאל.

"שגרת החיים העמוסה שלנו לימדה אותנו להיות יעילות, התרגלנו לבצע דברים שונים במקביל ואף להיות בכמה מקומות בו-זמנית. קשה לחשוב איך היינו מסתדרות ללא היכולת המופלאה הזאת שלנו ל'ג'נגל' והיא אכן ראוייה להערכה, אך ליכולת הזאת יש גם מחיר. המחיר שהיא גובה מאתנו הוא שבמקרים רבים אנחנו מתפקדות על מעין 'טייס אוטומטי'. ההרגל להיות בכמה מקומות בו זמנית ולעשות דברים שונים במקביל אינו מאפשר לנו להמצא באמת בשום מקום ובאף רגע. יחד עם זאת, לעתים, מזדמנים לנו רגעים מיוחדים, כאלה שבהם אנחנו מצליחות לעצור באמצע המרוץ, להתנתק מההסחות ופשוט להיות. לרגעים הללו יש חשיבות עצומה ביחסים שלנו עם ילדינו. אלה רגעים שבהם מתאפשר לנו להיות בנוכחות מלאה, לחוות באופן שלם ולהרגיש קירבה ואינטימיות עם ילדינו. 'רגעי בועה' יקרים אלה הם תשתית הזכרונות והחוויות המשותפות שאנחנו נוצרים אתנו כל החיים. חשוב שנבטיח  שהם לא יהיו נדירים".

אורנת מאיר

אורנת מאיר

מנחה - מגע

פסיכותרפיסטית גופנית. בוגרת התכנית להנחית קבוצות של אוניברסיטת בר אילן. בעלת B.A. בפסיכולוגיה, מורה מוסמכת ל'התמקדות' ('Focusing'), מלמדת במכללת רידמן, מנחה קבוצות טיפוליות במרכז 'נועם', מטפלת בקליניקה פרטית בתל אביב. מתרגלת יוגה ומדיטציה כ – 10 שנים. אמא למעיין, לטל ולמיקה.

 "למגע יש תפקיד חיוני ומכריע בהתפתחות שלנו בתחילת חיינו כתינוקות. הזהות הראשונית שלנו היא זהות גופנית- אנו חווים את עצמנו דרך הגוף ודרך תחושות גופניות עוד הרבה לפני שנוצרות המילים. בגילאים מוקדמים המגע הוא ערוץ התקשורת המרכזי בין ההורה והילד. בעזרתו אנו מחזקים לילדינו את תחושת הקיום שלהם ונוטעים בהם תחושות של בטחון ואהבה. בגילאים מבוגרים יותר הצורך של ילדים במגע הורי אמנם משתנה,  אך הוא עדיין קיים ויש לו תפקיד משמעותי בהבעה של תמיכה ונחמה, בהרגעה, בהכלה ובהמשך בניית אינטימיות וקירבה בתוך הקשר. "

מאיה וולקן

מאיה וולקן

מנחה - תנועה

מטפלת בתנועה. עובדת עם ילדים המאובחנים על הרצף האוטיסטי בעמותה לילדים בסיכון וביחידה לגיל הרך ברמת חן. מדריכת הורים ומטפלת בקליניקה פרטית בתל אביב. דוקטורנטית ומרצה במסגרת התוכנית להכשרת מטפלים באמצעות אומנויות באוניברסיטת חיפה. אמא למילי.

"התנועה הינה 'שפת האם' שלנו עוד לפני השלב בו אנו רוכשים שפת אם מילולית. מרגע לידתנו, היא מלווה את הקשר שלנו עם הורינו, יחד אנו מבינים משמעויות והתפתחותיות רגשיות של קרבה ומרחק, רכות ועוצמה, תלות ועצמאות ועוד. כל תנועה מכילה בתוכה היבט של תקשורת והבעה רגשית. כשאנחנו נותנים לגוף את המרחב החופשי לנוע בו, תוך הקשבה פנימית, בלי שיפוטיות ובלי הרבה תכנון ומחשבה מתאפשרת תנועה ספונטנית שמגיעה ממקום עמוק יותר בתוכנו."

לי קוברסקי

לי קוברסקי

מנחה - צילום

מלמדת צילום, יוצרת, שותפה ומנחה ב"מראות-סדנאות צילום מקרבות"- מפגשים השמים דגש על הבעה אישית, קשר ודיאלוג דרך השפה הצילומית. עבדה כצלמת עיתונות ב"העיר", ב"מסע אחר" וב"לאשה". למדה צילום ב'קמרה אובסקורה' , צילום דוקומנטרי ופוטו-ג'ורנליזם בInternational Center of- Photography בניו יורק, ופוטותרפיה באוניברסיטת תל אביב. אמא לנדב ולעלמה.

"המצלמה היא כלי שמאפשר לנו התבוננות מסוג אחר. היא מאפשרת לנו להתבונן באובייקט או בתופעה מזוויות שונות, להעמיק את התפיסה שלנו לגבי מה שנמצא סביבנו ומי שנמצא סביבנו ולתקשר את עצמנו ואת נקודת המבט שלנו באופן לא מילולי. אני מאמינה בכוחו של הצילום לפתוח פתח לדיאלוג חדש בין אנשים."

שירה פלג

שירה פלג

מנחה - יוגה ואקרובאלנס

שירה היא מורה ליוגה, אקרובאלנס ותנועה. הוכשרה כמורה במרכז OM Yoga שבניו יורק. בעלת רקע עשיר ומגוון בהוראת תנועה יצירתית ויוגה למבוגרים ולילדים. רקדנית ואקרובטית לשעבר בלהקת המחול "טמה" וממקימי מרכז ״סנדסיאל״ למחול חדש. אמא ללב ולמתן.

"את שעור היוגה הראשון שלי אני עדיין זוכרת בברור. יצאתי ממנו בתחושת ריחוף קל. הרגשתי שנפתחה לי דלת קטנה אל מטמון סודי של אנרגית חיים מרעננת וממקדת. נשבתי בקסם והבנתי שיש ביוגה לא רק חוכמה עתיקה, אלא גם רלוונטיות חזקה לחיי בהווה ובעתיד לבוא. אני מאמינה שיוגה היא דרך מצוינת להתחבר לעצמנו, לכאן ולעכשיו ואחת אל השנייה. דרך תרגול היוגה מתגברת תחושת הנינוחות בתוך ה'בית' הזה שהוא גופנו ומתעצמת היכולת להיות בקשר ולתקשר עם עצמנו ועם הסביבה שלנו."

יסמין ברדה

יסמין ברדה

צלמת

בוגרת "סטודיו גברא" – בית ספר לצילום. עבדה כגננת ומטפלת בילדים ומצאה את החיבור בין שתי האהבות שלה- צילום וילדים. מורה לצילום לילדים ולנוער. מלמדת צילום במגוון מסגרות: בבתי ספר, במתנ"סים, בקיטנות צילום ובשיעורים פרטיים. עובדת כצלמת אירועים, עבודותיה הוצגו בתערוכות קבוצתיות.

"צילום עבורי הוא כח אדיר המאפשר לנו לתת ביטוי לנקודת המבט שלנו ולזווית הייחודית שאנו בוחרים להסתכל על החיים.
התמונות לוכדות את הרגעים הקטנים שלנו בחיים ומנציחות אותם.  בסדנאות  ניתנת לי ההזדמנות לקחת חלק ברגעים קסומים ומרגשים בין אם לבתה ןלתעד אותם.