פורים מתקרב. למען האמת, יש לי יחסי אהבה/ שנאה עם החג הזה. מצד אחד, סוף כל סוף חג יהודי שבאמת נועד לעשות לנו שמח על הלב. לא עוד חג שמקדש את זיכרון הסבל והקורבנות של עמנו. נהפוך הוא, בפורים חייבים להיות שמח! בנוסף, בפורים אפשר להתחפש. כלומר, להיות מה שרוצים ומי שרוצים, לקחת חופשה מהזהות שלנו ולהשתחרר לכמה ימים ממי שאנחנו יום יום, כל היום, כל החיים. רעיון די גאוני, תודו.

shutterstock_107845994

 צילום: Shutterstock

אז איפה הבעיה כאן? תשאלו… הבעיה (שלי) היא שבפורים העיר כולה הופכת לבורדל אחד גדול! הרחובות מתמלאים בשוטרות שובבות, באחיות רחמניות סקסיות, בסינדרלות משתרללות וגם בדבורים זונות! שלא תבינו אותי לא נכון, אין לי שום דבר נגד נשים או נערות שבוחרות להתחפש לזונות מסוג כזה או אחר, באמת שלא. אבל, איך זה יתכן שבעידן פוסט פמיניסטי שבו אנחנו מתהדרות בקריירות מזהירות, מחזיקות בעמדות מפתח ומנופפות בדגל השוויון פתאום בפורים, רובנו ככולנו, בוחרות להפוך לזונות?!

האם באמת כל הבנות שלנו רוצות ללבוש שמלות קצרצרות וחשופות? (שלא לדבר על זה שלפעמים בפורים עדיין קר…). יתכן שחלקן רוצות  ואפילו מחכות לפורים כדי ללבוש בגדים שהן לא מעזות ביום יום. לגיטימי. אבל מה עם אלה שלא רוצות? מה עם אלה שרוצות להתחפש לנסיכות מהאגדות כמו פעם? או להתחפש למרי פופינס? (אותה טרם הפכו לזונה, תודה לאל) . אז זהו, שאם הבנות שלכן עברו את גיל 10 תשכחו מזה!  בחנויות הן יכולות לבחור בין תחפושת שתחשוף רק את הרגליים לבין תחפושת שממנה יציץ גם קצת ישבן.


shutterstock_110023049 (2)

צילום: shutterstock

השנה, כבכל שנה בהתקרב פורים, עלתה בביתנו השאלה למה נתחפש??? עם הבנים זה הרבה יותר פשוט הם לא עושים עניין . הקטן רוצה כבר שנה שנייה ברציפות להיות ספיידרמן (התחפושת משנה שעברה תעלה עליו), האמצעי יהיה קאובוי או נינג’ה , אבל עם הגדולה זה כבר סיפור אחר, מורכב יותר. צריך רעיון לתחפושת מקורית, אבל לא מידיי, מגניבה, אבל לא ילדותית וכזאת שנוכל להפיק בזמננו המוגבל (מה לעשות כמו תמיד התעוררנו גם השנה קצת מאוחר מידיי). הצעתי למתבגרת שנערוך חיפוש בגוגל כדי לקבל רעיונות והשראה לתחפושת בשבילה. אז הקלדנו בגוגל את צמד המלים: ‘תחפושות לנערות’. בשניות הראשונות, כשעלו התמונות חשבתי שטעינו בהקלדה. בדקתי- לא טעינו! אתן מוזמנות לנסות בעצמכן, גם באנגלית. התמונות שכאן הן מהראשונות שעולות. זה גרם לי לתהות אם עיצוב התחפושת של השוטרת הוא ניסיון של המעצב להתנקם בשוטרת שעצרה אותו על נהיגה בשכרות ואם את ההשראה לתחפושת האחות  הוא קיבל מצפיית יתר באתרי פורנו. מה שבטוח זה שהוא לא ביקר לאחרונה בפנימית ב’ בתל השומר. מי לעזאזל מעצב את התחפושות האלה? ובעוד אני מנסה ביני לבין עצמי להכנס לראשו של המעצב המתבגרת שוברת את השתיקה ושואלת: “אמא, למה כל התחפושות כאלה זנותיות? למה אין תחפושות נורמליות?” לא ידעתי מה לענות לה. אני שואלת את אותה השאלה, באמת למה???

shutterstock_64127008

צילום: Shutterstock

יכולתי להעלות לדיון את הנושא המתבקש על הגורמים האשמים בהפיכתן של נשים לאובייקטים מיניים ועל החפצת הגוף הנשי בכל הזדמנות אפשרית. זה דיון חשוב ביותר, אבל אנחנו ננהל אותו בהזדמנות אחרת. אני רוצה להציע משהו אחר: לפני שאנחנו מפנות אצבעות מאשימה לכל עבר, בואו נסתכל רגע פנימה. ולמה אני מתכוונת? לפני כמה שנים שוטטתי בפורים עם בתי בחנויות בדרום תל אביב. זה כבר מזמן הפך אצלנו למסורת: משוטטות, משתטות, מפשפשות בערמות של אקססוריז שיוצרו בסין ונהנות מאווירת הקרנבל הפרטית שלנו. באותה פעם, בעודנו מתלבטות אילו כנפיים יתאימו יותר לתחפושת ה’מלאך/ שטן’ שלה (אגב, יצאה תחפושת  מדהימה והלוואי שהייתי יכולה לצרף תמונה), נכנסה לחנות אמא ושאלה את המוכר בקול שמח וצוהל: “יש לך משהו סקסי לבת שלי?” כשהרמתי את עיניי מהכנפיים גיליתי לתדהמתי שהבת המדוברת היא בת 7 במקרה הטוב. המוכר לעומת זאת, לא נראה מופתע כלל ומהר להראות לה תחפושות.

אז מה אני רוצה לטעון? ששוב אנחנו האמהות אשמות בכל? ממש לא! אבל אני בהחלט רוצה לטעון שהאחריות מוטלת עלינו. אני קוראת לכן להצטרף אליי ולהצביע ברגליים. לא לקנות להן תחפושות בחנויות וברשתות שלא מאפשרות להן שום בחירה אמיתית. מה כן? התשובה שלי היא:DIY . אני מצאתי המון רעיונות מקסימים באינטרנט לתחפושות מקוריות ויפות שאפשר להכין בבית:

תראו את המרי פופינס היפהפיה הזאת, למשל

MaryPoppinsAdult

 

ואת היצירה של רוי ליכטנשטיין קורמת עור וגידים

פורים 8

אם תרצו לקחת את העניין צעד אחד קדימה, בסדנת התחפושות של ליבנת וולטר , תוכלו גם ללא ידע מוקדם בתפירה לתפור תחפושת מקסימה בעצמכן.

ליבנת 1

אז רגע לפני שפורים נוחת עלינו שבי איתה, דברו על מה היא רוצה להתחפש, הציעי לה עזרה בהכנת התחפושת.  אם תהיי שותפה פעילה בתהליך  זה יכול להיות כיף גדול לשתיכן. פורים שמח ומבדח לכולנו!

רוצות לחזק את הקשר שלכן עם המתבגרת? להנות יחד ולצבור חוויות משותפות?

לקבל טיפים ועצות?

כנסו ל סדנת אמהות ובנות