שנת הבת מצווה יכולה להיות מלאה במשמעות, בעשייה משותפת ובחוויות מהנות ומעשירות בדיוק כמו שאת רוצה. זוהי שנה המביאה איתה הזדמנות להתקרב זו לזו ולחזק את הקשר בנקודת זמן המהווה מפנה. בתך ניצבת בפתחו של גיל ההתבגרות וגם אם זה לא תמיד נראה כך בתקופה זו היא תזדקק לתמיכתך, להבנתך ולאהבתך יותר מאי פעם. 'סדנת אמהות ובנות' מזמינה אתכן למסע משותף בו תחוו ותהנו ביחד, תעמיקו את הקשר שלכן ותחזקו אותו.

מה התכנית?

  • מפגש הכרות משימתי וחווייתי – במפגש זה נתנסה במשחקי משימות מהנים ומגבשים בקבוצה ובזוגות (אם ובת), שמטרתם לחזק את עבודת הצוות, שיתוף הפעולה והתקשורת. בנוסף, כל זוג יצור לעצמו חפץ משמעותי בתהליך של עבודה עם קלפי אימון.
  • מפגש מייקאובר – במפגש זה נתמסר למייקאובר הדדי (זוגות אם ובת) שיכלול ביגוד, אקססוריז, תסרוקות ואיפור. נעסוק בנושאים כגון: דימוי גוף בתהליך של שינוי, הקשר בין סגנון לבוש וזהות בגיל ההתבגרות, אופנה והתאמה אישית, חופש בחירה וגבולות ועוד.
  • מפגש מגע – מפגש זה מתקיים בהנחיה משותפת עם אורנת מאיר, פסיכותרפיסטית גופנית. במפגש נתנסה בסוגים שונים של מגע ועיסוי (בזוגות אם ובת), תוך בחינת מקומו ותפקידו של המגע בקשר בינינו. נדון בשינויים החלים סביב גיל ההתבגרות בצורך במגע ובהשפעתם על היחסים ונבדוק כיצד ניתן לשמר את תחושת הקירבה והאינטימיות גם בתקופה זו.
  • מפגש צילום – מפגש זה מתקיים בהנחייה משותפת עם הצלמת לי קוברסקי. נתנסה בתרגילים מגוונים עם המצלמה, נצטלם ונצלם ונכיר את השפה הצילומית כדרך ליצירת דיאלוג.
  • מפגש תנועה – מפגש זה מתקיים בהנחייה משותפת עם מאיה וולקן, מטפלת בתנועה. דרך תרגילים שונים ניתן לגוף להוביל אותנו, נכיר את שפת התנועה ונבחן את האפשרויות שהיא פותחת בפנינו להקשבה ולהבעה.
  • מפגש סיום – מפגש המסכם באופן חוויתי את התהליך שעברנו בסדנא ובו חגיגת סיום וחלוקת מזכרת אישית.
המפגשים מתועדים על ידי צלמת מקצועית.
אורך כל מפגש כשעתיים וחצי.
הסדנא מתקיימת בקבוצות אינטימיות של 6-8 זוגות.

תמונות מתוך הסדנא