סדנא זו מיועדת לכן, אמהות ובנות בגיל ההתבגרות המעוניינות לחזק ולהעמיק את הקשר ביניכן. מטרת הסדנא אינה רק לעזור לכן לשרוד את שנות ההתבגרות ביחד, אלא להעניק לכן כלים לפתח קשר קרוב וחזק יותר ולבנות את התשתית ליחסים שלכן כאם וכבת בוגרות.

בספרה "ילד טוב דיו" כותבת ענת הררי: "לפני כמה שנים התוודתה אמי באוזניי: 'כשהיית מתבגרת פחדתי ממך, ואני חושבת שהמשכתי לפחד ממך גם המון שנים אחרי זה.' היום אני מבינה שכשאמא שלי נכנעה לפחדים שלה, היא ויתרה על הקשר שלנו למשך כמה שנים." בדומה למה שמתארת הררי, אמהות רבות נבהלות מההתרחקות של בנותיהן בגיל ההתבגרות ומתקשות להתמודד איתה וכך, דווקא בתקופה בה הבנות זקוקות להן יותר מכל, הן נותרות ללא מקור התמיכה העיקרי שלהן.

איך נתמודד עם המורכבות של גיל ההתבגרות? כיצד נתאים את עצמנו לכל הצרכים המשתנים והמנוגדים? האם ניתן לאפשר להן להתרחק מבלי להתנתק ומבלי לאבד אותנו כמקור התמיכה שלהן? בעזרת כלים חוויתיים  נעסוק  בנושאים אלה ובנוספים.

תכנית הסדנא:

  • מפגש הכרות משימתי ויצירתי – במפגש זה נתנסה במשחקי משימות מהנים ומגבשים (בקבוצה ובזוגות – אם ובת), שמטרתם לחזק את עבודת הצוות, שיתוף הפעולה והתקשורת. בנוסף נעסוק בנושא ה'נתינה' והחשיבות שלה בתוך הקשר. בתהליך אישי ומשותף של התמקדות ותוך ברור שאלות הקשורות לנושא נמצא את הדרך להעניק וליצור מתנה משמעותית זו לזו (אמא ובת).
  •  קשר ותקשורת – במפגש זה נעסוק בחשיבות של תקשורת ביחסים, בכלל, וביחסים בין הורים וילדים בגיל ההתבגרות בפרט. נתנסה בתרגילים חווייתיים כדי להבין יותר מה גורם לנו לקשיים בתקשורת וכיצד ניתן להתגבר עליהם בדרכים יצירתיות ומגוונות.
  •  מפגש צילום – מפגש זה מתקיים בהנחייה משותפת עם הצלמת לי קוברסקי. נתנסה בתרגילים מגוונים עם המצלמה, נצלם, נצטלם ונכיר את שפת הצילום כביטוי וכדרך ליצירת דיאלוג.
  •  יוגה בזוגות – מפגש בהנחייה משותפת עם שירה פלג, מורה ליוגה ואקרובלנס. נתנסה בתרגול היוגה כדרך להעמיק את החיבור והמודעות אל עצמנו, ואחת אל השנייה. המפגש הינו חוויה מיוחדת ומרגיעה של התמסרות והכלה המחזק תחושות של אמון, בטחון, קרבה ואינטימיות.
  •  מפגש מייקאובר – במפגש זה נעשה מייקאובר הדדי (זוגות אם ובת), שיכלול הלבשה, אקססוריז, תסרוקות ואיפור. נעסוק בנושאים כמו: דימוי גוף בתהליך של שינוי, הקשר בין סגנון לבוש וזהות בגיל ההתבגרות, אופנה והתאמה אישית, חופש בחירה וגבולות ועוד.
  •  מפגש סיום – מפגש שבו סיכום חוויתי וחגיגת סיום.

אורך כל מפגש כשעתיים וחצי.

הסדנא מתקיימת בקבוצות אינטימיות של 6-8 זוגות.